Wydanie poranne z dnia 12.04.2024

ODPOWIEDZ
Wiek:
33
Data:
10 maja 1990
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Czysta
Zdrowie:
100
Zawód:
Czarodziej
Pozycja w quidditchu:
wredna menda z proroka
Różdzka:
12 cali, serce smoka, jesion, giętka
Zamożność:
zamożna
Stan cywilny:
panna
Lucy Skeeter
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:14

5 knutów ✶ № 10/2023 ✶ Piątek, 12 kwietnia 2024
Kometa Mojry nad Hogsmeade Już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia 2024 nad Hogsmeade przeleci kometa Majory pojawiająca się na niebie mniej więcej co 79 lat. Niewidoczna dla mugoli kometa Mojry (gr. Μοῖραι, Moirai) nazwana na cześć greckich bogiń losu pierwszy raz została odkryta przez wybitnego astronoma Augustusa Nott'a w 1550 roku. Już w początkowych latach astronom dopatrywał się w pojawieniu komety symboliki związanej z zapowiedzą przyszłości dla społeczności czarodziejskiej, jednak napotykał opór ze strony środowiska astronomów swoich czasów. Swoich tez bronił aż do śmierci, zjednując sobie fanów oraz przeciwników w swojej dziedzinie. Sam Nott zmarł dokładnie 79 lat później, na kilka dni po zaobserwowaniu komety po raz drugi. Choć jego śmierć była ciosem dla środowiska astronomicznego, do samej śmierci nie udało mu się przekonać rady astronomicznej czarodziejów do swoich teorii. Teoria Augustusa Nott'a znalazła potwierdzenie wśród dużej rzeszy czarodziejów, zwolenników jego prac i amatorów astronomii w 1945 roku kiedy kometa Mojry po raz kolejny pojawiła się na niebie nad Wielką Brytanią świecąc jasnym, białym blaskiem, według niektórych zwiastując rychły upadek Gellerta Grindewalda dokonanego przez Albusa Dumbledore'a w tym samym roku. 13 kwietnia 2024, 79 lat po jej ostatnim pojawieniu się, kometa Mojry przeleci nad Hogsmeade około 23:30 i będzie widoczna gołym okiem. Dla osób bardziej zainteresowanych polecamy oglądać niebo przy pomocy teleskopu. Z tej okazji magiczna wioska Hogsmeade organizuje wspólne oglądanie komety na wzgórzu Północnym gdzie Pub pod Trzema Miotłami będzie serwował trunki po okazyjnej cenie. Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart specjalnie na tę okazję przekazała jeden ze swoich potężnych teleskopów na użytek uczestniczących w wydarzeniu. Mieszkańcy magicznej wioski serdecznie zapraszają wszystkich na to wydarzenie, a nieobecni będą mogli przeczytać sprawozdanie w wydaniu Proroka Codziennego w dniu następującym.
Dla Proroka Codziennego, Lucy Skeeter

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prorok Codzienny”