Wydanie majowe 2023

ODPOWIEDZ
Wiek:
33
Data:
10 maja 1990
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Czysta
Zdrowie:
100
Zawód:
Czarodziej
Pozycja w quidditchu:
wredna menda z proroka
Różdzka:
12 cali, serce smoka, jesion, giętka
Zamożność:
zamożna
Stan cywilny:
panna
Lucy Skeeter
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:14

5 knutów ✶ № 5/2023 ✶ Sobota, 06 kwietnia 2023
MASAKRA W ZAKAZANYM LESIE - GREYBACK ZŁAPANY!
Niepokojące wydarzenia miały miejsce w okolicy zamku, w którym znajduje się szkoła magii Hogwart. Ostatnia pełnia okazała się być jedną z lepszych w sezonie dla Biura Aurorów, choć okraszona wieloma ofiarami. Poszukiwany od wielu miesięcy Fenrir Greyback, biorąc na cel syna Henry'ego Baizena (współpracującego z aurorami Szefa Biura Brygady Ścigania Wilkołaków) pojawił się wraz ze swoją wilkołaczą świtą w Zakazanym Lesie. Po długiej walce udało się go spętać i oddelegować do Ministerstwa Magii, gdzie oczekuje na rychły osąd i najprawdopodobniej długi pobyt w Azkabanie.
Niestety śmiertelnymi ofiarami tego spotkania okazali się: auror Timothy Heuer (ur. 17/02/1976, lat 47), auror Candance Willborough (ur. 07/03/1991, lat 31(, łowca Dmitrij Kovalev (ur. 30/06/1974, lat 45}, Tetiana Borova (ur.22/07/1988, lat 35). Ponadto w ciężkim stanie do szpitalu Świętego Munga zostali przewiezieni Suzanne Castellani, uczennica VI roku, córka Marco Castellaniego, wielokrotnie zasłużonego byłego gracza Quidditcha, a obecnie trenera Harpii, a także Richard Baizen, uczeń VII roku, syn wcześniej wspomnianego Henry'ego Baizena. Stan uczniów Hogwartu zostaje nieznany, z racji objęcia ich programem ochrony świadków. Dostaliśmy także informację o porwaniu Rhinny Hamilton, uczennicy VII roku przez jednego z bliskich współpracowników Greybacka.
Czy dramat poprzednich lat wróci?
A może czas na poważne zastanowienie się nad sensem ugłaskiwania wszystkich wilkołaków? Czas pokaże.
Rodzinom poległych składamy kondolencje.

Vignette Sartorre
MINISTER MAGII OGRANICZA SPOTKANIA Z MUGOLSKIM MINISTREM
W obliczu ataku wilkołaków, Minister Magii Wilhelm Tuft zadecydował o ograniczeniu meetingów z obecnym mugolskim ministrem, celem skupienia się na problemach czarodziejów. Jego słowa z jednej strony wskazują na świadomość problematyki, jaką sprawiają niespisywane okazy tej klątwy, a jednocześnie rażą wyborców, którzy już zarzucają mu granie w rytm czystomagicznych rodów, szczególnie szlacheckich.
Czy nowy Minister okaże się koniem trojańskim? Jego zastępca w rozmowie z naszymi dziennikarzami zapewnił iż plany Pana Tufta opiewają jedynie na polepszenie stosunków z mugolami, ale w obecnej sytuacji jest zmuszony skupić się na pracy międzygatunkowej i porozumieniu z tymi, którzy nie sprawiają problemów. Jako główne narzędzie wskazał rozmowy z obecnymi Aurorami, ażeby ich praca na ten moment skupiła się jeszcze bardziej na ewentualnych osobnikach, którzy nie zostali ujęci w obławie w czasie ostatniej pełni w Zakazanym Lesie. W kontrze stoją jednak czarodzieje pro-mugolskich poglądów, mówiący o planowaniu zerwania pojednania między magicznymi a niemagicznymi.
Czy za szybkim wyborem Wilhelma Tufta stoją inne powódki, jak dobro czarodziejów?

Bernadetta Leach
ANIMAGOWIE POD LUPĄ MINISTERSTWA MAGII
Zaistniałe okoliczności ataku Greybacka sprawiły iż Ministerstwo Magii melduje o zwiększonej ilości kontroli osób, które mają dodatkowe umiejętności magiczne, na początek wymieniając, poza wilkołakami, animagów. Spodziewać się należy wezwań na przesłuchania wszystkich tych osób, które w ostatnim półroczu były w jakikolwiek sposób uznane za podejrzane o animagię lub spisane, jako te, które nie widnieją w oficjalnym spisie.

Serdecznie zapraszamy osoby, które w jakikolwiek sposób działają w transmutacji zaawansowanej, aby zapisały się wstępnie do egzaminu lub oficjalnie do niego podeszły, jeśli tylko są pewne swoich umiejętności. Zapowiedziane są wysokie kary pieniężne za brak legalnego pozwolenia na przemiany lub wykorzystywanie ich w niechybnych celach. Ponadto wspomniane zostało łamanie różdżek, mimo iż jest to zdecydowanie staroświecka metoda osłabiania magicznych.

Camille Lu Blanc
PRZERWANIE ROZGRYWEK MIĘDZYNARODOWYCH QUIDDITCHA
Niestety smutną mamy informację dla czynnych fanów Quidditcha. Z powodu wielu braków w kadrach narodowych, spowodowanych smoczą ospą, a także przymusowymi urlopami kilku sztandarowych trenerów, jakimi są Marco Castellani - trener Harpii, a także Gvendolyn Heuer - trenerka francuskiej drużyny narodowej.
Przerwa obowiązuje do końca czerwca, co oznacza brak jasnych wyników. Na szczęście profesjonalni gracze nie muszą się bać o swoje działania - zgrupowania są nadal aktywne. Mamy nadzieję, że ich formy będą bezbłędne i kolejny sezon będzie fenomenalny - zarówno dla nich, jak i kibiców na trybunach!

Evarist Potomsky
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prorok Codzienny”