Kadra szkolna i pozostali pracownicy - NPC

ODPOWIEDZ
Wiek:
99
Data:
31 paź 1919
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Ród szlachecki
Zdrowie:
100
Zawód:
Architekt
Pozycja w quidditchu:
trener
Różdzka:
czarna różdżka
Zamożność:
dementorus totalus
Stan cywilny:
wolny dementor
Architekt Hogwartu
Posty: 725
Rejestracja: 28 mar 2023, 12:43

Poniżej zawarty jest spis kadry szkolnej oraz ich krótka charakterystyka, celem wykorzystania do ewentualnych fabuł.
dyrektor szkół
honoria sprout • lat 68 • pochodzi z Anglii

Najmłodsza z rodziny sproutow, siostra byłej profesor zielarstwa, już nieżyjącej. Ostatnia z rodu. Bezdzietna. Absolutnie oddaje serce wszystkim dzieciakom i studentom szkół pod szyldem Hogwart. Jest empatyczna, ale i wymagająca. Przestrzega etyki zawodowej, jak nikt inny, jednocześnie wybitnie podchodząc do łagodzenia konfliktów. Ciepła, uśmiechnięta. Drzwi jej gabinetu są wiecznie otwarte, choć nadal skryte za charakterystycznym pomnikiem.

astronomia
priscilla Eastaughffe • lat 51 • pochodzi ze Szkocji

Ekscentryczna i płaczliwa Szkotka to nie wiodący przykład moralności, ale przede wszystkim wybitna astrolożka, obdarzona umiejętnościami, jakich dawno świat nie widział. Jej bezsenne noce oraz wieczne towarzystwo papierośnicy są tak charakterystyczne, jak i dym, który się wokół niej nieustannie unosi. Przemyka niezauważenie korytarzami, szczególnie wieczorami, żeby nagle dotknąć jakiegoś ucznia, mówiąc, że konstelacja Ryb jest teraz jemu/jej nieprzychylna. Niekiedy płacze godzinami w swoim pokoju, przez co jej zawodzenie już nie raz i nie dwa porównywane było z tym, którego autorką jest Jęcząca Marta.

eliksiry
thomas saunders • lat 36 • pochodzi z Anglii

Wyniosły, niedostępny, a jednocześnie skryty i małomówny. Mówią o nim drugi Snape. Jego zajęcia są zawsze perfekcyjnie dopracowane. Każde, nawet najmniejsze przewinienie w trakcie jego lekcji karze ujemnymi punktami i nie baczy na to, z którego domu jest uczeń. Większość czasu spędza w lochach, ale często widziany jest też na błoniach, poszukujący w czarnym, długim płaszczu, składników do swoich eliksirów. Jest w nich wybitny, a zaskarbić jego minimalną atencję można jedynie idealnym ważeniem wywarów. Jeśli dostaniesz 5 punktów na plus... Wiedz, że to rzadkość.

historia magii
ZANDLE YORUBA • lat 52 • pochodzi z Nigerii • opiekunka domu ravenclaw

Jest obrzydliwie wymagającą czarownicą. Żadne spóźnienie na jej zajęcia nie wchodzi w rachubę. Na dodatek odbijesz się od zamkniętych drzwi, a poprawki u niej są ponoć katuszami. Kobieta zaiste z klasą, gardząca słabościami umysłu, a jednocześnie w pełni rozumiejąca i przychylna tym, których świat naznaczył problemami zdrowotnymi. Jej wykłady są często spisywane na żywo przez kilka automatycznych piór i prezentowane na innych uczelniach. Ostra, ale po godzinach dumnie cierpliwa dla Krukonów, których jest opiekunką.

miotlarstwo
michelle jones • lat 39 • pochodzi z Anglii • trenerka quidditcha

Wszyscy ją znają. Większość podziwia. Kilka osób zna prawdziwe oblicze. To absolutna gwiazda od wielu lat, diwa i najlepsza ścigająca oficjalnej drużyny angielskiej. W roku 2022 doznała wielu obrażeń w wybuchu na jednym z turniejów międzynarodowych. Z tego powodu niestety jej kariera zahamowała drastycznie, a niedługo później otrzymała nagle wypowiedzenie. Była nieznośna i teraz przeniosła to do Hogwartu. Znęca się nad uczniami, jak tylko może. Zajechać najgorszych na miotłach. Dociąć najlepszych i sprawić by przestali mieć ochotę na latanie profesjonalne. To upadek pięknej komety, która jednak potrafi ambitnych wspomóc w szkoleniu technicznym.

mugoloznawstwo
GIANCARLO DI COMELLA • lat 62 • pochodzi z Włoch

Ten przezabawny Włoch jest niepoprawnie niedojrzałym fanatykiem mugoli. Kto inny chodziłby po szkole magii i czarodziejstwa z najnowszym Samsungiem w dłoni (pal licho, że niedziałającym), albo piszczał z zachwytu, gdy uda mu się zrobić 180-stopniowy obrót na deskorolce w Wielkiej Sali, dojeżdżając na obiad. Jest zafascynowany mugoloznawstem i cieczy się z każdej możliwości, gdy ktoś chce się czegoś dowiedzieć na ich temat. Kompletnie nie rozumie sensu oddzielania magii od tych, którzy są przecież tak pięknie uzdolnieni, że latają w przestworzach bez cienia zaklęć! Cierpliwy lekkoduch, którego wiek widać na jego twarzy, ale nie obyciu czy działaniu w codziennych obowiazkach.

numerologia
lucien Richelieu • lat 32 • pochodzi z Francji

Niby najmłodszy mężczyzna w kadrze, a wszyscy uczniowie i studenci absolutnie się go obawiają, schodzą mu z drogi i niemalże próbują unikać. Jest nieprzyjemny w każdym słowie, a jego francuski akcent o dziwo brzmi, jakby rzucał klątwami na prawo i lewo. Jest czystokrwistym przedstawicielem szlacheckiego rodu, który wprawdzie akceptuje pół-krwi magicznych, ale nie niby-magiczne-dzieci-mugoli. Nie mają szans na wyżej, niż Powyżej Oczekiwań na zaliczeniach. Ten ostry człowiek rozstawia po kątach nieuków, drwi z żartownisiów i obraża mugoli. Kiepski poglądowo, ale jakże skuteczny w nauczaniu.

obrona przed czarną magią
santina Fessonhay • lat 40 • pochodzi z Anglii • opiekun domu gryffindor

Rzadko spotykany autorytet w dziedzinie obrony przed czarną magią. Pani auror, która czasem skraca zajęcia, ale w czasie swojego czasu jest wymagająca i doskonała w tym, co robi. Sprawiedliwa do cna, szybko rozwikłuje problemy, karząc obie strony równo. Nie bierze jednak jeńców, jeśli ktoś zajdzie jej za skórę. Wyżywać się nie będzie na koźle ofiarnym, ale pod górkę będzie miał każdy, kto będzie robić porutę na jej lekcjach. Jej działania przenoszą się też na nienaganny kontakt z Gryfonami, których jest opiekunką.

opieka nad magicznymi stworzeniami
ANNA-LUISE BLACKBORROW • lat 28 • pochodzi z Anglii

Wesołkowata, młoda, zawadiacka. Nierzadko widziana z młodszymi uczniami, opowiadając im czy pokazując kolejne gatunki magicznych stworzeń. To urodzona magizoolożka, wiecznie chcąca zaskarbić sobie jak najwięcej przyjaciół wśród zwierzaków małych oraz dużych, agresywnych czy uległych, nieistotne. Ma rękę do stworzeń, których niektórzy się obawiają i nawet alergia na puffki nie sprawia, że jest nieobecna na swoich lekcjach.

starożytne runy
WADE EDWARDS • lat 42 • pochodzi z Anglii

Jeden z bardziej współczesnych magicznych profesorów. Chodzi w dżinsach, ma nonszalancko zarzuconą na ramiona kurtkę, a po godzinach spędza czas w szkolnej siłowni lub wraca do swojej rodziny do Londynu. Jest idealną reprezentacją tego, jak można połączyć karierę, tworzenie familii i sukces. Jest wymagający dla uczniów, ale nigdy nie stroni od podniesienia ich na duchu. Są przecież młodymi umysłami i nic ich nie ogranicza, poza własną lekkomyślnością! Wielu wziął już pod skrzydła i mimo że nie jest opiekunem żadnego domu, nie raz i nie dwa kierują się do nich młode umysły, potrzebujące męskiej, magicznej rady.

transmutacja
BELLE Mackintosh • lat 71 • pochodzi z iRLANDII

Niech was nie zwiedzie przyjemne brzmienie imienia pani profesor oraz jej wesołkowaty śmiech. Ta kobieta to ludzka wersja wilka w owczej skórze. Jej wiek mówi jedynie za zmarszczkami. Nie cierpi chełpliwych, buńczucznych cwaniaczków, próżnych dziewczynek i idiotycznych wymówek na brak zadania domowego. Zniweczy plany na przyszłość każdego, kto zacznie niszczyć swoją nieudolnością jej ukochaną transmutację. Woli świadomą rezygnację z dalszego nauczania kogoś, kto nie lubi jej przedmiotu, niż próby przemknięcia się dalej. U niej to nie przejdzie. Z gronem pedagogicznym żartownisia, jakich mało!

wróżbiarstwo
Gugulethu Onyilogwu • lat 45 • pochodzi z Kongo

Nikt tak do końca nie wie, jak ten szarlatan znalazł się w szkole, ale zdecydowanie barwi swoją osobą zajęcia i czas, który poświęca uczniom. To przede wszystkim wybitny jasnowidz, który kiedyś nawet pałał się voo-doo. Jego czerwone tęczówki są naturalne, ale ich pochodzenie jest owiane tajemnicą. Krążą plotki, że to po tym, jak rzucono na niego klątwę ślepoty, gdy przepowiedział śmierć szamańskiego potomka. Jego jasnowidzenie ponoć przebiło mocą zaklęcie! Śmieje się w niebogłosy, gdy obdarza lub obarcza trafnymi wizjami przyszłości kogoś, kto o to poprosi. Sam z siebie nie raczy wyjawić nikomu jego losu. Pośród uczniów i studentów to dość popularny, lubiany oraz często odwiedzany nauczyciel. Wychodzi z założenia, że nie ma co karać spóźnialskich. Najwyżej nie zaliczą.

zaklęcia
sean segar • lat 66 • pochodzi z Anglii • opiekun domu slytherin

Wyjątkowo nieprzyjemny w obyciu, pewny siebie mag, którego umiejętności już dawno wykroczyły poza skalę. To potężny człowiek, którego rodzina była blisko z Dumbledore'ami. Wyrósł, mając go za symbol idealnego czarodzieja. Stara się być moralnie nienaganny, ale jest o niebo bardziej niewzruszony na nieprzygotowanie i spontaniczność podopiecznych. Jego zdaniem każdy magiczny powinien mieć opanowane zaklęcia maksymalnie, nawet te uzdrowicielskie. Inaczej jak możemy być przygotowani na kolejną wojnę, jeśli ta nadejdzie? Cierpki w odbiorze, nie lubi żartów, a szczególnie od Ślizgonów, których jest opiekunem. Mają przecież być najlepszymi młodymi adeptami magii, jakich świat widział.

zielarstwo
moira Kinnighan • lat 58 • pochodzi z Anglii • opiekun domu hufflepuff

Uwielbiana przez wszystkich uczniów, ciepła i nieco zwariowana kobieta, której czar oraz wszędobylskie pozytywne podejście do życia jest chwilami wręcz uwłaczające. Chciałaby wszystkim dogodzić, każdego ukoić, tak żeby każdy uczeń wiedział, że to kochająca druga mamusia. Jedynym elementem, jaki może poróżnić ją z młodymi adeptami sztuk magicznych to bycie nieprzyjemnym dla roślin na jej oczach. Wtedy na pewno dostanie się najmniej chętną do współpracy sztukę magicznego ziółka, jaką tylko mogła znaleźć. Dla Puchonów, których jest opiekunką domu, jest zawsze skora do pomocy i niemalże rzuci się w otchłań, by dowieść ich niewinności.

pielęgniarka
ottila willsborough • lat 42 • pochodzi z Anglii

Chodzący anioł? Tylko z daleka. To wredna raszpla, która wprawdzie umie leczyć, ale jest tak niemiła przy tym i mało cierpliwa, że prędzej dostaniesz w pysk za odezwanie się, niż eliksir przeciwbólowy. Typ kobiety upadłej, która po zostawieniu przez swojego męża, zdecydowała się skupić na swojej karierze. Jej notatki są jednak idealne i jest w nich wszystko to, co widzi i słyszy w Skrzydle Szpitalnym. To lokalne gumowe ucho, które zna wszystkie ploteczki!

woźny
francis smith • lat 53 • pochodzi z Irlandii

Zdecydowanie jedna z przyjemniejszych osób w zamku. Rzadko kiedy denerwuje się na uczniów, bo... Sam umie stosownie do tego zareagować i śmignąć w nich zaklęciami, jakich oni nie znają. Umie zagrać w gargulki, chętnie podpowie, gdzie znaleźć schowane przez starszy rocznik słodkości z Hogsmeade, ale przede wszystkim... Ma stado kotów. I z nimi wszędzie łazi! Jeden to za mało. Ten ma ich siedem i każdy ma imię dnia tygodnia. O dziwo, w kolejnych dniach prowadzi ekipę konkretny kotek, zgodnie z jego nazwą. W poniedziałek prowadzi ich Poniedziałek, we wtorek Wtorek... I tak dalej!

gajowy
desmond wallace • lat 29 • pochodzi z Anglii

To wyjątkowo barwna postać, uchodząca w szkole za najlepiej ubranego z kadry, lubiąca tartę cytrynową. Jest nieustannie przyłapywany na podkradaniu tego wypieku skrzatom, ale ze swoich zadań wywiązuje się z należytym zamiłowaniem. Jest świetnym rozmówcą dla uczniów czy studentów, śmieszkiem, który chwilami wodzi wzrokiem za co ładniejszymi czarodziejami w stosownym, dojrzałym wieku. Ma jednak stałego partnera, który go czasem odwiedza. Nigdy nie obnoszą się ze swoim uczuciem, ale przede wszystkim, są wyjątkowo sympatyczni i potrafią przeszmuglować uczniom jakieś ładne łaszki z londyńskich czasopism o modzie.

bibliotekarka
Young-Nam Zhang • lat 48 • pochodzi z Anglii

Mugolska czarownica o azjatyckich korzeniach, przed którą żadna księga, pergamin czy papirus nie mają tajemnic. To świetna w swoim fachu kobieta, której dokładność działania oraz dbałość o renowację starych podań sprawiają, że jest nieoceniona na swoim stanowisku. Dla uczniów jest nieco oschła, ale da się ją poznać od weselszej strony. Maniakalnie słucha k-popowych zespołów w swoim pokoju i śpiewa do nich całkiem nieźle. Ponadto lubi grać w mugolskie gry karciane.

pan z sekretariatu
Alphonse Umbridge • lat 47 • pochodzi z Anglii

Jeśli tylko rozpoznajecie to nazwisko to wiecie, że po wnuku niesławnej Dolores można spodziewać się wszystkiego, co najgorsze. Wprawdzie w sekretariacie szkoły załatwisz wszystko, a on trafnie pokieruje papierologią, ale uśmiechu tu nie uświadczysz, miłości także nie. To wredna menda, która stroni sobie prawo do robienia dyżurów i skarżenia profesorom, gdyby ktokolwiek popełnił najmniejsze chociażby wykroczenie. Na dodatek używa dziwnych peruk, bo zawsze chciał być metamorfomagiem. Całkiem możliwe, że winien się udać na magipsychiatrię do Munga, ale jest absolutnie niezastąpiony, jeśli któremuś z nauczycieli brakuje pergaminu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spisy szkolne”