Wydanie czerwcowe 2023

ODPOWIEDZ
Wiek:
33
Data:
10 maja 1990
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Czysta
Zdrowie:
100
Zawód:
Czarodziej
Pozycja w quidditchu:
wredna menda z proroka
Różdzka:
12 cali, serce smoka, jesion, giętka
Zamożność:
zamożna
Stan cywilny:
panna
Lucy Skeeter
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:14

5 knutów ✶ № 6/2023 ✶ Sobota, 10 czerwca 2023
WYBITNE SYMPOZJUM W ŚW. MUNGU
W związku z nieustającym problemem ze składnikami na eliksir Wiggenowy, do Londynu zleciały się najwybitniejsze głowy magicznego uzdrowcielstwa. Ich zadaniem, jak dowiedzieliśmy się od jednego z głównych prowodyrów tego spotkania Catherine Valentine (dyrektor szpitala Św.Munga, lat 55), będzie praca nad stworzeniem nowego eliksiru zwiększającego regenerację ciała, zarówno na poziomie komórki, jak i tkanek. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w naszym mieście, możemy jedynie krzyżować różdżki w nadziei na rychłe znalezienie stosownej receptury.

Św. Mung przeżywa obecnie oblężenie, związane z praktykantami studiów uzdrowicielskich z całego świata, gdyż każdy chce choć słowo zamienić z trzema najmądrzejszymi osobistościami magimedycyny. Doszło jednak do takiego zatrzęsienia ilości osób w budynku, że wprowadzono tymczasowy zakaz odwiedzin - DO ODWOŁANIA. Prosimy w związku z tym o przygotowanie się na samotne procedury planowane i stosowne zaopatrzenie się w potrzebne rzeczy w salach pooperacyjnych i urazowych.

Marius Lockhart
PORWANA UCZENNICA ODNALEZIONA!
Pod koniec zeszłego miesiąca doszło do fenomenalnej akcji aurorów pod magicznymi ulicami Londynu. Meldujemy iż poszukiwana przez wiele długich dni Rhinna Hamilton (VI-roczna uczennica Hogwartu), która została porwana przy okazji ataku na Hogwart - została odnaleziona!

W związku z programem ochrony świadków, nie mamy dokładnej informacji na temat obrażeń nieletniej oraz jej obecnego stanu psychicznego, ale korespondent z Hogwartu jasno przekazał nam iż dziewczyna wróciła na zajęcia przed zaliczeniami końcowymi.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do pełnej formy dla niej i reszty poszkodowanych w ataku!

Vignette Sartorre
STANOWISKO SZEFA BIURA AURORÓW ZNÓW WOLNE
Jeszcze nie zdążyliśmy się przyzwyczaić do nowego Szefa Biura Aurorów, a już możemy o nim pisać w formie przeszłej. Mowa o Conradzie Sharpie, który w ostatnim tygodniu złożył swoją natychmiastową rezygnację - zarówno z piastowanej pozycji, jak i kompletnie z zawodu aurora. Jego licencja nadal jest aktywna, ale okazuje się, że młody Sharp przedsięwziął inną ścieżkę rozwoju i rozważa wejście do policji magicznej. To będzie zdecydowany zysk dla tych struktur.
Słowem więcej raczyła się z nami podzielić matka byłego szefa Biura Aurorów, szanowna żona obecnego Głównego Sędziego Wizengamotu, pani Layli Sharp.
- Mój syn powinien obecnie skupić się na tym, czego każdy mężczyzna w życiu potrzebuje, na poszukiwaniu i kreowaniu rodziny. W związku z tym możemy na łamach Proroka Codziennego serdecznie zaprosić każdą młodą czarownicę z dobrego domu na bal, który odbędzie się na początku lipca w naszej zacnej rezydencji. Dokładne zaproszenia będą rozesłane w stosownym terminie do poszczególnych wybranych rodów, ale mile widziane będą inteligentne i piękne przedstawicielki każdej magicznej rodziny.

Panie Conradzie, zostaje mi już tylko życzyć Panu udanych łowów na balu, wyprawianym Panu przez Pańską przeuroczą matkę.

Lucy Skeeter
ATAK WILKOŁAKÓW PRZYKRYWKĄ DLA ZŁODZIEJSKIEGO WYSTĘPKU W MINISTERSTWIE MAGII?!
Informatorzy w Ministerstwie Magii grzmią na alarm. Okazuje się iż atak, który został zainicjowany w Zakazanym Lesie podczas majowej pełni mógł być czymś więcej, niż personalną vendettą Fenrira Greybacka! Na skutek intensywnego skupienia się na sprawach wilkołaków oraz chęci szybkiego odnalezienia porwanej uczennicy, wszyscy w Ministerstwie skupili się na pracy przeciwko dzikim wilkołakom. Jak się jednak dowiedzieliśmy, z jednego z Wydziałów naszego głównego budynku rządzącego został skradziony bardzo ważny, unikalny artefakt.
Nie udało się nam ustalić, o jaki przedmiot dokładnie chodzi. Niestety wszyscy urzędnicy milczą, albo są uciszani przez amnezjatorów w trybie natychmiastowym.

Jak tylko dowiemy się, cóż takiego ważnego zniknęło z Ministerstwa Magii, ukaże się dodatek Proroka Codziennego. Jednocześnie chcielibyśmy prosić w imieniu chwilowo nieobsadzonego stołkiem szefowskim Biura Aurorów, o zgłaszanie im wszelkich sugestii, jeśli ktoś z Państwa znajomych chwali się posiadaniem czegoś, co mogłoby zmienić koleje losu. Tak, dobrze Państwo czytacie, jest to kwestia życia lub śmierci.

Louis Shacklebolt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prorok Codzienny”