Wydanie sierpniowe 2023

ODPOWIEDZ
Wiek:
33
Data:
10 maja 1990
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Czysta
Zdrowie:
100
Zawód:
Czarodziej
Pozycja w quidditchu:
wredna menda z proroka
Różdzka:
12 cali, serce smoka, jesion, giętka
Zamożność:
zamożna
Stan cywilny:
panna
Lucy Skeeter
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:14

5 knutów ✶ № 8/2023 ✶ Sobota, 5 sierpnia2023
SKAZANIE UCZENNICY! FENRIR W AZKABANIE!
Do końca doszedł w końcu ciężki proces Fenrira Greybacka, którego wyrok jednoznacznie określa jego działania, jako zbrodnie przeciwko społeczeństwu magicznemu. Został oskarżony o wiele zbrodni, w tym ataki na ludzi i zarażanie ich klątwą wilkołactwa. Jego działania wyrządzały nie tylko fizyczne krzywdy, ale także pozostawiały trwałe emocjonalne i psychiczne rany na każdej ofierze.
W wyniku procesu i ze względu na swoje liczne przewinienia,Greyback został uznany za winnego i skazany na dożywotne więzienie w Azkabanie. Jego posłanie do tego miejsca jest sprawiedliwą konsekwencją za popełnione zbrodnie i ma na celu ochronę społeczeństwa przed dalszymi potencjalnymi atakami, w tym zarażeniem wilkołactwem.
Jego los to stuprocentowe ostrzeżenie dla innych, którzy mogliby podążać ścieżką przestępstwa i okrucieństwa - NIE MA BEZPRAWIA W MAGICZNEJ ANGLII!

To samo tyczy się rozprawy, która spędzała sen z powiek rodzin magicznych. Elektra Fyodorova, siedemnastoletnia uczennica Hogwartu, została oskarżona o zimnokrwiste zabójstwo Abraxasa Malfoya, prominentnego członka czarodziejskiej społeczności. Podczas procesu przyznała się do popełnienia zbrodni, przytaczając własne motywy, w tym niechęć też dziwne wizje, które ją omamiły.
Mimo że Fyodorova wyraziła potwierdzoną Veritaserum skruchę i przedstawiła okoliczności łagodzące, takie jak przedziwne rozmowy w głowie, z jakim się zmagała młoda czarownica, sąd uznał jej działanie za poważne naruszenie prawa i sprzeczne z podstawowymi wartościami społeczności magicznej. Oskarżona została skazana na wieloletni pobyt w Azkabanie.
Choć miała nadzieję na bardziej łagodny wyrok ze względu na młody wiek i skomplikowaną przeszłość, to jej czyn, który pozbawił życia inną osobę, stanowił poważne przewinienie. Skazanie uczennicy na pobyt w Azkabanie miało na celu wymierzenie sprawiedliwości oraz zapewnienie, że społeczność czarodziejów nie toleruje tak drastycznych naruszeń prawa i życia innych.
Przewiezienie jej do Azkabanu ma mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu. Jej ojciec, Szef Biura Komisji Likwidacji Niebezpiecznych Stworzeń Antanazy Fyodorov, zapowiedział pilne odwołanie od wyroku, gdyż nie jest on jeszcze prawomocny, jak to ma miejsce w kwestii Greybacka.

Wilhelm Pugh
RYCHŁE ZMIANY W PRZYJĘCIACH UCZNIÓW DO SZKOŁY?
Brutus Malfoy, ojciec zamordowanego Abraxasa Malfoya, ucznia Hogwartu, podjął działania w celu wprowadzenia drastycznych zmian w procesie przyjmowania uczniów do Hogwartu. Jego inicjatywa obejmuje zakaz przyjmowania uczniów spoza kraju oraz tych, którzy mieliby mieć odmienną genetykę, taką jak wilkołaki, wilki, czy wężouste osoby.
W związku z tym Ministerstwo Magii wszczęło intensywne rozmowy z kadrą Hogwartu oraz innymi szkołami czarodziejów. Temat stał się przedmiotem debaty społecznej, wywołując kontrowersje na temat równości i akceptacji różnorodności wśród uczniów. Niektórzy uważają, że ograniczenia w przyjęciach naruszają prawa jednostki i prowadzą do segregacji, podczas gdy inni widzą w tym próbę zabezpieczenia szkoły i społeczności przed potencjalnymi zagrożeniami.
Rozmowy trwają nadal, a z doniesień informatorów - są trudne i napięte, ze względu na konieczność znalezienia równowagi między bezpieczeństwem a uczciwością. Wprowadzenie takich drastycznych zmian wiązałoby się z wieloma wyzwaniami, zarówno prawnymi, jak i etycznymi. Ostatecznie decyzja w tej kwestii miałaby wpływ na całą społeczność czarodziejów, rzucając światło na trudne wybory, przed jakimi stoi społeczeństwo magiczne.
Ponadto, obecny Minister Magii absolutnie sprzeciwia się temu, aby w tak radykalny sposób dzielić uczniów na kategorie, co Brutus Malfoy skomentował słowami - "Pamięć mego syna będzie pomszczona, a obecny Minister Magii nie jest na nieporuszalnym stanowisku. Winien brać pod uwagę dobro większości uczniów, a tacy odmieńcy, jak Fyodorova, zagrażają naszym dzieciom! Ja poniosłem największą z możliwych cen za bycie biernym w obliczu tego, co dzieje się w Hogwarcie. I nie zamierzam odpuścić ani teraz, ani nigdy."

Czy oznacza to rychłe powtórki wyborów i poszukiwanie nowej szkoły dla uczniów czystej krwi? Debaty trwają, a Ministerstwo Magii obecnie zalewa oblężenie listów. Zarówno zbulwersowanych, jak i akceptujących stanowisko pana Malfoya. Państwu pozostawiamy ocenę.

Lucy Skeeter
WIADOMOŚCI SPORTOWE Z KRAJU I ZE ŚWIATA - Stało się! Sokoły z Heidelbergu pną się do góry!
Tych, którzy do tej pory żyli pod przysłowiowym kamieniem runicznym, informujemy, że Międzynarodowa Konfederacja Czarodziejskiego Komitetu Quidditcha oficjalnie rozpoczęła eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Świata wraz z początkiem lipca.
Na poziomie europejskim, angielskie zespoły solidarnie awansowały do kolejnych rund, ale sytuacja zaczęła się diametralnie zmieniać, kiedy rozgrywki przeszły do skali światowej. Choć inne rodzime drużyny odpadły, w ścisłej czołówce wciąż znajdują się nasi zeszłoroczni mistrzowie oraz najbliższa naszemu sercu drużyna - Błękitni z Londynu! Jednak po intensywnym miesiącu rozgrywania meczów pomiędzy szesnastoma najlepszymi zespołami na świecie, bukmacherzy nie pozostawiają złudzeń - Sokoły z Heidelbergu to największe zaskoczenie tego lata oraz jednocześnie nasza największa konkurencja! Jak do tego doszło?
8 Lipca - tą datę zapamięta cała Niemiecka drużyna, a już z pewnością Elijah Ward (18 lat), ich nowy obrońca, dla którego była to pierwsza profesjonalna rozgrywka w zawodach. Młody gracz z pewnością wpisze sobie ten debiut do osobistego dzienniczka, ponieważ to dzięki niemu, w ostatnich minutach starcia z Kanadyjskimi Młotami z Haileybury - padł ostateczny gol! Wydawałoby się, że obrońca ma jedynie bronić pętli, ale dzięki niezwykłej współpracy między zawodnikami i wykonanej zmyłce w postaci manewru Woollongong Shimmy, Elijah udał, że ma kafel w zasięgu wzroku i ich ścigający zdołał się uwolnić od napastników, żeby ostatecznie strzelić decydujący i bardzo widowiskowy gol!
Drużyna ma już za sobą cztery wygrane, co oznacza, że automatycznie awansuje do półfinałów. Oczekujemy równie fenomenalnych wyników w nadchodzącym czasie oraz serdecznie gratulujemy naszemu byłemu uczniowi Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart tego niezwykłego rozpoczęcia kariery!

Splinter O'Walley
POSZUKIWANIA SKRADZIONEGO ARTEFAKTU
Micah Peverell, ceniony jubiler ze swoją unikalną wiedzą na temat starożytnych oraz nietypowych magiczych artefaktów, został zmuszony do niespodziewanej współpracy z archeologami z Ministerstwa Magii. Celem jest nieustannie odnalezienie skradzionego niedawno artefaktu o dużej wartości magicznej.
Jego niechęć do tej współpracy była wyraźna, a niespodziewane wymuszenie do zastosowania jego umiejętności w takiej sytuacji wydaje się być dość kontrowersyjne. Ponoć umiejętności [pana Peverella zostały 'kupione' poprzez obietnicę pomocy w ewaluacji przebudowy jego własnego lokalu. Bez pewnych kruczków, które miały być pominięte, nie dostałby pozwolenia na wprowadzenie zmian.
Całe to zdarzenie wywołało dyskusje na temat granic między prywatnością a obowiązkami w społeczności magicznej. Mimo niezadowolenia jubilera, jego współpraca z archeologami może stać się kluczowa dla odkrycia tajemnic artefaktu i zrozumienia celu jego uprowadzenia, choć może też stawiać pytania o to, jak daleko można posunąć się Ministerstwo Magii by uzyskać upragnioną pomoc.

Za wszelkie niedogodności serdecznie przeprasza Ministerstwo Magii, które z powodu istotnej ilości problemów magicznych w ostatnim czasie nie jest w stanie oddelegować do prac remontowych wystarczającej ilości pracowników.

Vignette Sartorre
& Stella Stark - współautorka, stażystka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prorok Codzienny”