ZWIERCIADŁO [WRZESIEŃ 2023]

Szkolna gazetka prowadzona przez uczniów
ODPOWIEDZ
Wiek:
17
Data:
04 mar 2007
Genetyka:
Czarodziej
Krew:
Czysta
Zdrowie:
100
Zawód:
Klasa VI
Pozycja w quidditchu:
Różdzka:
9 I 3/4, wiąz, włos kelpi, giętka
Zamożność:
Klasa średnia
Stan cywilny:
wielka szalona miłość z Montgomery Ray
Carla Stark
Posty: 126
Rejestracja: 05 maja 2023, 13:58

NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZPOCZĘTY
NOWI PREFEKCI MIANOWANI Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, ogłoszona została lista prefektów na rok szkolny 2023/2024. Prefektami poszczególnych domów zostali: Gryffindor - Mortimer Barnbrook Hufflepuff - Kitty Fawley Ravenclaw - Stella Stark Slytherin - Alice Parkinson Ponadto mianowana na stanowisko Prefekta Naczelnego została Rhinna Hamilton, która w poprzednich latach obejmowała stanowisko prefekta Gryffindoru. Z racji mianowania aż trzech nowych prefektów, nasza redakcja postanowiła nieco przybliżyć wam ich sylwetki, abyście wiedzieli, kto będzie patrolował szkolne korytarze pilnując przestrzegania szkolnego regulaminu.
Katherine Fawley Uczennica VI klasy oraz przewodnicząca szkolnego Klubu Gargulkowego. Jeśli zastanawiasz się dlaczego nigdy nie widziałeś jej w Hogwart Expressie, to z racji tego, iż pochodzi i mieszka w magicznej wiosce Hogsmeade. Jej rodzina zajmuje się hodowlą magicznych stworzeń. Z ciekawostek na temat Katherine: jest wegetarianką ze względu na swoją miłość do zwierząt. Poza piastowaniem stanowiska prefekta Hufflepuffu, gra także w drużynie Puchonów na pozycji szukającego.
Mortimer Barnbrook Uczeń VII klasy. Prywatnie pochodzi z Carlisle w północnej Anglii z mieszanej rodziny mugolsko-czarodziejskiej. Jego rodzina od pokoleń zajmuje się prowadzeniem domu pogrzebowego dla mugoli i czarodziejów. Jego hobby to historia magii, historia średniowiecznej Anglii, polemologia, batalistyka i horrory. Oprócz zajmowania stanowiska prefekta Gryffindoru, jest także szukającym w drużynie Gryfonów.
Alice Parkinson Uczennica VI klasy. Pochodzi z Londynu. Jej mama to znana dziennikarka Proroka Codziennego. Jej zainteresowania to polityka i astronomia. Zdradziła naszej redakcji, iż w przyszłości chciałaby studiować Prawo Czarodziejów. W dodatku do zajmowanego stanowiska prefekta Slytherinu, gra w drużynie Ślizgonów na pozycji ścigającego.
Carla Stark

KAPITANOWIE DOMOWYCH DRUŻYN QUIDDITCHA WYBRANI Nowy rok szkolny jak zawsze oznacza roszady w szkolnych drużynach Quidditcha. Absolwenci zostają zastąpieni nowymi graczami, niosącymi nadzieję na kolejny udany sezon. Przed wami sylwetki naszych drogich kapitanów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 będą odpowiedzialni, za dostarczanie nam sportowych emocji.
Andrea DiCarlo — Gryffindor Oprócz latania na miotle uwielbia także opiekować się magicznymi stworzeniami. W drużynie Gryfonów zajmuje w tym roku pozycję Obrońcy, którą poprzednio piastował Elijah Ward stawiając bardzo wysoką poprzeczkę dla swojej następczyni. Na co dzień mieszka w Londynie, ale ma włoskie korzenie, dlatego z pewnością w wolnym czasie przyrządzi ci przepyszną carbonarę. Przyjaźni się z byłą kapitan drużyny Gryfonów i prefekt naczelną Rhinną Hamilton. Jest w ostatniej klasie, ma dwóch starszych braci i apetyt na karierę w zoologii. Lubi się uczyć, chyba, że chodzi o wróżbiarstwo, to wtedy niekoniecznie. Zapytana o ulubiony kolor powiedziała, że nie wie, ale podejrzewamy, że jest to kolor czekoladowy.
Kenneth Lambourne — Hufflepuff Wolny duch domu Borsuka. Lokalny patriota, który kolekcjonuje wszystko, co z domem Helgi Hufflepuff związane. Zdecydowanie preferuje aktywność fizyczną nad zaklęciami, ale z tego, co dowiedziała się nasza redakcja, radzi sobie z przedmiotami nie tak najgorzej. Jest przyjacielem wszystkich i chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o tym, że ramię Kenny’ego to idealne miejsce do wypłakania się. Kocha podróże i wydaje się, że z podróżami właśnie wiąże swoją przyszłość. Jego żarty są śmieszne, a rady pomocne. Nic dziwnego, że drużyna Hufflepuffu mianowała go liderem!
Mikhail Gregorovic — Ravenclaw Najwyraźniej rodzinie Gregoroviców nie wystarczy sława w dziedzinie różdżkarskiej. Postanowili oni także podbić scenę sportu, co jak widać przyniosło wymierny sukces. Misza Gregorovic z miejsca otrzymał pozycję kapitana, choć to dopiero jego pierwszy rok w Hogwarcie (poprzednie sześć lat spędził w Durmstrangu — przyp. red.) Po wnikliwym researchu nasza redakcja uzyskała informacje, jakoby Misza był już profesjonalnym zawodnikiem kadry Rosyjskiej, ale to nie jest szczyt marzeń świeżo upieczonego krukona, który ma chrapkę na podbicie Londynu i dostanie się do drużyny Błękitnych. Ma siostrę bliźniaczkę, nienaganne maniery, ponadprzeciętny wzrost i skłonność do zatajania niektórych ważnych informacji.
Suzanne Castellani — Slytherin Nasza gwiazda, która umiejętność latania na miotle otrzymała w pakiecie genowym. Piastuje stanowisko kapitana już od V roku, a ptaszki ćwierkają, że po ukończeniu Hogwartu czeka ją wspaniała kariera w błękitnych barwach londyńskiej drużyny. Obudzona o trzeciej nad ranem potrafi wyrecytować zawodników grających w przeróżnych ligach od 2005 a także wymienić ich sukcesy. Ma kota o imieniu Beza i chrapkę na pewnego czarującego Krukona. Jeśli chcesz ją zdenerwować, wystarczy powiedzieć, że nigdy nie dorówna swojemu ojcu — ale nie radzimy tego robić. My tu w redakcji znamy jej możliwości i odradzamy jakiekolwiek wchodzenie w drogę tej temperamentnej ścigającej. Slytherin do boju!
Monika Kruger

Subiektywny przegląd singli i singielek miesiąca
Nowy rok szkolny w Hogwarcie już na dobre się rozpoczął. Profesor Yoruba zadała pierwsze nieprzyzwoicie długie referaty do napisania, a przerażeni wizją egzaminów, OWUTEMów i SUMów uczniowie, już się kotłują we wspólnych przestrzeniach i bibliotece by znaleźć odpowiednie miejsce do nauki. Na szczęście jak zawsze możecie liczyć na Zwierciadło! Naszym niezawodnym sposobem na jesienną chandrę i pokonanie zmęczenia materiału jest poszukanie zdrowej i bliskiej relacji z drugim człowiekiem. Aby to zadanie Wam ułatwić, przedstawiamy Wam najnowszy najnowszy narybek singli i signielek, na których warto zwrócić swoją uwagę: 10) Brandon Tayth - od lat uważam, że Włoska kuchnia jest najlepsza na świecie. Pizza, spaghetti, calzone, ravioli… Tym wszystkim może Cię uraczyć nasz zdolny Brandon, który swym gorącym spojrzeniem rozpuści nie jeden ser. 9) Zachary Bulstrode - a może szukasz kogoś spokojniejszego? Wyciszonego, poświęconego nauce i odpowiedzialnego. Temu orientalnego pochodzenia uczniowi niełatwo zaimponować, ale wyobrażamy sobie, że kiedy to się już stanie - będzie Cię traktował jak księżniczkę. 8) Marianne Ray - a skoro o księżniczkach mowa… Ta nie wymaga przedstawienia. Jest moją serdeczną przyjaciółką i jakimś cudem wciąż oficjalnie niezajętą. Sroczka do mieniących się i pięknych rzeczy. 7) Taylor Rosier - ta piękna dziewczyna dołączyła w tym roku do Krukonów i tym samym wprawiła w drżenie wiele niebieskich (i nie tylko) serc. Taylor z chęcią porozmawia o astronomii i numerologii, ale dobrym pomysłem byłoby też zaznajomić się z muzyką klasyczną przed pierwszą randką. 6) Cloud Rosier - nie sposób pominąć w tym zestawieniu enigmatycznego i tajemniczego brata Taylor. Niech Was nie zwiedzie kręcąca się przy nim Stella (czyt. mua), bo łączą nas jedynie moje obowiązki prefekta. Jeśli jesteś nim zainteresowana, często go można spotkać w lochach, mieszającego kolejny ciekawy Eliksir. 5) Summer Clarke - oficjalnie skończyła z dramami z zeszłego roku. Jest znów odpowiedzialną uczennicą i jedną z najgorętszych dziewcząt na szkolnych korytarzach. Dzielimy pasję do sztuki, dlatego mogę śmiało przyznać, że pięknie rysuje i chętnie weźmie Cię na swojego modela. 4) Boris/Grisha Romanov - Choć Boris i Grisha są dwoma oddzielnymi bytami to bycie z jednym z nich sprawia, że masz wrażenie, że w pakiecie dostajesz również drugiego bliźniaka. Z moich obserwacji wynika, że oboje pozostają na razie w statusie singli, ale to może się prędko zmienić, kiedy zakręci się obok nich jakaś blondwłosa dziewczyna. 3) Mortimer Barnbrook - Nominowany w tym roku prefekt Gryffindoru wyprzedza swoją konkurencję pod kątem przemiany na rok 2023/24. Ten cichy i wyważony uczeń to niezwykły gracz w Qudditcha oraz fan elegancko dobranych spinek do mankietów. Jego i wielu innych przystojniaków - znajdziecie na tegorocznej rozkładówce kalendarza, o którym więcej informacji znajdziecie w ogłoszeniach. 2) Mia Kruger - roztacza wokół siebie energię, której niełatwo zignorować. Choć brzmi to niepokojąco, to jest to i zarówno intrygujące. Do odważnych świat należy, więc jeśli jesteś zainteresowany - zaproś ją do wspólnego biegania. 1) Kenneth Lambourne - A pierwsze miejsce zajmuje… Rudy promyczek szczęścia Lambourne! Nie od dziś wiadomo, że w szkole nie ma większego hosta oraz faworyta naszych czytelniczek. Mimo wspaniałego charakteru, wciąż nie udało mu się znaleźć tej jedynej. Złamiesz tym wiele nastoletnich serc, ale zachęcamy Was do sprawdzenia, czy to będziesz Ty! Oczywiście nie są to wszyscy dostępni uczuciowo uczniowie w Hogwarcie, dlatego jeśli ktoś Wam się podoba - po prostu się do tej osoby odezwijcie! Zaproście do Hogsmeade na kremowe piwo, do biblioteki na wspólne powtórzenie materiału lub na boisko by razem polatać na miotłach. Pamiętajcie jednak, że do szczęścia wcale nie jest Wam potrzebny związek. Na wszystko przyjdzie czas i podczas poszukiwania miłości - nie zapominajcie o swoich przyjaciołach!
Stella Stark

LISTY DO REDAKCJI Poniżej publikujemy anonimowo listy przesłane do naszej redakcji. Jeśli chcesz aby twój list został opublikowany na łamach Zwierciadła wraz z odpowiedzią od redakcji, prześlij go sową do jednego z redaktorów naszej gazetki. Droga redakcjo, Nie wiem co robić. W zeszłym roku ja i mój chłopak byliśmy nierozłączni. Jesteśmy z dwóch różnych domów, ja z Ravenclawu, a on ze Slytherinu. Mija pierwszy miesiąc nowego roku, a on udaje, że mnie nie zna. Nie odpowiada ani na moje sowy ani na pergamixy, a na korytarzu przechodzi na drugą stronę. Dodam, że mamy razem Zaklęcia i Obronę Przed Czarną Magią, przez co jeszcze ciężej mi się skupić, bo tylko patrzę w jego stronę, a on zachowuje się tak, jakby nas nigdy nic nie łączyło. Czy to moja wina? Co mogłam zrobić nie tak?
Zrozpaczona H.
Droga Zrozpaczona H, Prawdopodobnie nie zrobiłaś niczego złego. Widocznie trafiłaś na takiego osobnika, który lubi bez wyjaśnienia zmieniać zdanie/uciąć kontakt/zniknąć z powierzchni ziemi. Nie martw się, znamy podobne przypadki, w Slytherinie takich wiele. Najlepiej trzymaj się od ślizgonów z daleka, bo znani są z łamania serc wielu niezasługujących na to dziewcząt. Nasza rada — spróbuj skupić się na nauce, znajdź nowe hobby, dołącz do klubu gargulkowego. Im bardziej zajęte myśli, tym mniej w nich miejsca na roztrząsanie miłosnych porażek ze Ślizgonami, którzy nie są tego warci. Kochana redakcjo, Bardzo się stresuję. Dziewczyna, która mi się podoba nie zwraca na mnie uwagi, a ja nie mogę przestać o niej myśleć. To wysoka blondynka z Ravenclawu, która tak bardzo mnie onieśmiela, że na samą myśl o podejściu do niej i zaproszeniu ją na randkę boli mnie żołądek. Jestem pewien, że i tak dałaby mi kosza, bo jest totalnie z innego świata. Ja jestem zwykłym mugolem, a ona jest piękna, poważna, dobrze się uczy i do tego wszystkiego ma władzę. Myślicie, że warto robić z siebie durnia? A co jak w odpowiedzi rzuci we mnie łajnobombą?
Zdesperowany Gryfon.
Kochany Gryfonie Zdesperowany, Uszy do góry! Jeśli rzeczona dziewczyna nie ma chłopaka (a po opisie podejrzewamy, że wiemy o kogo chodzi i NIE. Nie ma chłopaka według oficjalnych informacji), to do dzieła! Nie martw się, poważne dziewczyny nie obrzucają chłopaków łajnobombami, a do odważnych świat należy! Jeśli bardzo się stresujesz — przygotuj sobie co chcesz powiedzieć i powtórz kilka razy przed lustrem, by mieć pewność, że w chwili konfrontacji nie zaczniesz się jąkać i do dzieła! Nawet jeśli nic z tego nie będzie, nie będziesz żałował, że nie spróbowałeś, a kto wie? Może narodzi się z tego wspaniała przyjaźń? I jeszcze jedno — nie umniejszaj sobie przez bycie mugolem. Wszak jednym z najlepszych Ministrów Magii była czarownica mugolskiego pochodzenia! To powód do dumy!
Od Redakcji Zwierciadło to projekt stworzony przez kolektyw uczniów Hogwartu, czyli od uczniów dla uczniów. Redakcja Zwierciadła postawiła sobie za cel nieść najświeższe i rzetelne informacje wprost z szkolnych korytarzy do waszych rąk. Redakcja pozostaje otwarta na nowych członków oraz czeka na wasze sugestie. Zachęcamy do przesyłania listów, felietonów i pomysłów na artykuły. Na chwilę obecną redakcję współtworzą:
Stella Stark, klasa VII Siódmoroczna prefektka Ravenclawu oraz rodowita Irlandka. Gdy się nie uczy swoich ulubionych zaklęć Transmutacyjnych to można ją spotkać biegającą po szkolnych błoniach lub ćwiczącą taniec na siłowni. Od czterech lat jest Szukającą w szkolnej drużynie Qudditcha oraz jedną z redaktorek w szkolnej gazetce. Słynie też z robienia zdjęć na szkolnych eventach i przygotowywania magicznych sesji dla zgłaszających się do niej uczniów. W przyszłości chciałaby pracować w Proroku Codziennym.
Carla Stark, klasa VI Szóstoklasistka z Ravenclawu, rodowita Irlandka. Do szkolnej gazetki dołączyła z pasji do pisania, w przyszłości chciałaby pisać swoje książki oraz relacje podróżnicze. Z zamiłowaniem odkrywa ciekawe miejsca czy to fizycznie czy na kartach książek w szkolnej bibliotece, a jej celem jest przybliżenie uczniom Hogwartu interesujących miejsc do odwiedzenia. W wolnym czasie interesuje ją astronomia i historia magii, jest członkiem klubu szachowego oraz klubu gargulkowego. Spod jej pióra można spodziewać się artykułów, które poruszą wasze szare komórki do pracy.
Monika Kruger, klasa VI Ślizgonka z krwi i kości. Jest wszędzie i może być każdym. Bezwględnie wykorzysta Twoją nieuwagę, by wydobyć z Ciebie najgłębiej skrywane sekrety. Zna wszystkie tajemnice Hogwartu i nie zawaha się ich wyjawić! Oprócz pisania do gazetki jest także ścigającą w drużynie Slytherinu, oraz królową sercowych dramatów. Jeszcze nie wie kim chciałaby być w przyszłości.
Arabella Hill, klasa V Arabella to Ślizgonka z piątej klasy, która jak sama mówi o sobie: jest ucieleśnieniem dziennikarskiej hieny. Cele, które przyświecają jej to informowanie o najnowszych i najbardziej szokujących wydarzeniach, odsłanianie ukrytej prawdy oraz poruszanie niewygodnych tematów. Jej motto to: w każdej plotce jest ziarno prawdy. Prywatnie interesuje się zielarstwem.
OGŁOSZENIA Ruszył nabór do szkolnego Klubu Gargulkowego. Siedziba klubu znajduje się na pierwszym piętrze w dawnej sali wróżbiarstwa. Spotkania odbywają się co tydzień. Zgłoszenia prosimy kierować do Kitty Fawley, przewodniczącej klubu. Zapisy do Klubu Szachów Czarodziejów otwarte! Klub spotyka się co tydzień i w trakcie roku rozgrywa turniej systemem szwajcarskim! Tematy przewodnie tego roku szkolnego to obrona sycylijska i gambit hetmański! Jesteś zainteresowany dołączeniem do szkolnego klubu szachów czarodziejów i rozwijaniem swoich umiejętności? Zgłoś się do Borisa Romanova! Poszukiwani chętni modele do stworzenia kalendarza, z którego zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Coroczną Zbiórkę Pieniężną, organizowaną na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci z Sierocińca Świętego Hieronima. Chętni modele proszeni są o zgłoszenie się do Stelli Stark. Uroczyste odsłonięcie jednego z dwóch portretów naszego tragicznie zmarłego ucznia i drogiego przyjaciela — Abraxasa Malfoya w Izbie Pamięci odbędzie się w dniu 2 X 2023 o godzinie 6 wieczorem. Wszelkie zajęcia dodatkowe jak i również treningi Quidditcha są tego dnia odwołane. Drugi z portretów znajduje się w rodzinnej posiadłości państwa Malfoy’ów w Malfoy Manor. Sam Abraxas uprasza, by panna Stella Stark nie zawodziła pod jego portretem, a on sam więcej czasu będzie spędzał na swoim drugim portrecie, bo, cytujemy: „nie chce oglądać waszych mord(…)” W dniu 29 IX 2023 Biblioteka szkolna otwarta będzie tylko do południa. Nasza bibliotekarka na ten dzień otrzymała pilną sowę i musi stawić się w Ministerstwie Magii. Wszelkie przetrzymania książek z tego tytułu zostają wybaczone. Przepraszamy za niedogodności. Z wakacyjnego urlopu wciąż nie wróciła nasza profesor Wróżbiarstwa. Otrzymaliśmy informację, że zastępstwa mogą potrwać nawet do połowy listopada! Trwają zapisy na zajęcia z teleportacji. Chętnych uprasza się o wpisanie swojego nazwiska na tablicy ogłoszeń. Uwaga — tylko dla uczniów VI i VII roku! Uczniowie niższych roczników wpisując swoje nazwisko na listę otrzymają karę w postaci zarostu, który utrzymywać się będzie przez tydzień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierciadło”